Zomer 2010
Van zondag 25 juli tot maandagochtend 23 augustus vinden er werkzaamheden plaats aan de westzijde van station Arnhem. Hierdoor kunnen de treinen uit Utrecht, Nijmegen en Tiel het station niet binnenkomen. De werkzaamheden zijn nodig om van Arnhem weer een hoogwaardig knooppunt te maken in het spoorwegnet.
Er wordt onder andere gewerkt aan de nieuwe dive-under die het mogelijk maakt om het treinverkeer vanuit Nijmegen en Utrecht richting Arnhem elkaar ongelijkvloers te laten kruisen. Ook wordt de complete sporenlay-out van het emplacement aangepast en de brug Bovenbrugstraat vernieuwd. Door de werkzaamheden op een slimme manier te combineren wordt de bouwtijd met één jaar verkort, de overlast voor de treinreizigers geclusterd (deze wordt per saldo minder lang) en de overlast voor de omgeving met één jaar verkort
De spoorwerkzaamheden zijn bewust in de zomervakantie gepland, omdat er dan minder forensen reizen. Hierbij is ook rekening gehouden met de Nijmeegse Vierdaagse en de Zomerfeesten die duren tot en met 23 juli.
Wilt u precies zien wat er precies gaat gebeuren? Bekijk dan de film over de werkzaamheden
Herfst 2010
Tijdens de buitendienststelling van 16 tot en met 24 oktober 2010 rijden er geen treinen aan de oostzijde van station Arnhem. In die periode worden reizigers met bussen vervoerd vanaf station Velperpoort.
Zomer 2011
In de zomer van 2011 rijden er wel treinen maar geldt een aangepaste dienstregeling.