
De verkenning : De drie gebieden
De onderdelen die ProRail en de gemeente Eindhoven verkennen met OV-Knoop Eindhoven zijn verdeeld over drie gebieden. We leggen hieronder per gebied uit wat er verkend wordt én wie de verkenning uitvoert.
Gebied A - Eindhoven Centraal
- Aan de noordzijde uitbreiding en vernieuwing van het busstation, stationshal en fietsenstalling
- Twee extra zijperrons en de herinrichting van het spoor te westen van Eindhoven Centraal. Ten oosten van het station kijken we naar ruimte voor het parkeren en shoonmaken van treinen
Gebied B - vrije kruising
- Vrije kruising voor betere doorstroming van treinen. Hierdoor kunnen er meer treinen rijden. Ook kijken we of er voldoende ruimte overblijft voor het parken en schoonmaken van treinen op het emplacement. Dit wordt verder onderzocht als er zicht is op geld.
Gebied C - Keervoorziening Helmond
- Keervoorziening voor treinen. Dit wordt verder onderzocht als er zicht is op geld.
Gebied C - keervoorziening Helmond of Deurne
ProRail verkent de oplossingen voor een keervoorziening in Helmond of Deurne.
Een keervoorziening zorgt ervoor dat treinen kunnen omkeren en in de andere richting verder kunnen rijden.
Er is nog niet voldoende zicht op financiering en er is nu voldoende bekend over de ontwerpen. Dat betekent dat de oplossing die kansrijk is voor later voorlopig niet verder uitgewerkt wordt tot één voorkeursoplossing.
