Datascience in het spoor : Large Language Models

Hoe kunnen we ‘Large Language models’ (LLM’s) inzetten voor spoor- en infraspecifieke toepassingen? Sinds de doorbraak van ChatGPT worden complexe tekstmodellen (LLM’s) steeds meer toegepast.

Het kunnen benutten van deze techniek voor specifieke taken in onze sector, zoals treindienstleiding en onderhoudswerk, is echter nog een uitdaging. Wat is er mogelijk en wat komt hier bij kijken? In dit webinar laten Max van Schendel (CGI) en Tjeerd de Jong (Rijkswaterstaat) zien hoe zij LLM’s inzetten voor het genereren van objectstructuren vanuit technische documenten. Liselore Lugt (Rebels AI) vertelt over het gebruik van LLM’s bij de contractering van onderhoud. Oscar van Hees (ProRail) presenteert een chatbot voor treindienstleiders. Het webinar wordt gehost door Paul van der Voort (ProRail).

Bekijk: Webinar #25: Large Language models

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers en letters en geen spatie

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers