Blik op de werkzaamheden station Nijmegen
Nieuws
Op en rond station Nijmegen gebeurt veel. Ook reizigers merken dit, nu een deel van het perronplein bij de stationshal afgezet is. En vanaf perron 4 kijk je zo op de bouwplaats waar het werk aan het nieuwe perron 5-6 goed is te zien. Een update van de werkzaamheden.
Werk op perronplein en nieuw perron 5-6
Loop je het station binnen, dan kom je net na de stationshal een andere situatie tegen. De piano en de glazen wand ertegenover zijn verdwenen en hebben plaatsgemaakt voor bouwhekken. Achter deze bouwhekken werkt Dura Vermeer aan voorbereidingen voor het plaatsen van ov-chippoortjes.
Vanaf perron 4 is het werk aan het nieuwe perron 5-6 goed te volgen. Daar zie je dat het perron steeds meer vorm krijgt. Een groot deel van de keerwanden, die de zijkanten van het perron vormen, zitten er al in. Aan de noordkant (richting Arnhem) liggen de nodige kabels en leidingen en is het perron aangevuld met zand. De eerste stalen kolommen van de nieuwe perronkap staan inmiddels ook. Aan de zuidkant (richting Den-Bosch) worden nu de leidingen aangelegd voor de afvoer van regenwater. Daarna kan het perron ook aangevuld worden met zand.
Reizigerstunnel, westentree en fietsenstalling
Het werk aan de reizigerstunnel is minder zichtbaar vanaf het perron, maar gaat gewoon door. In de tunnel werkt Dura Vermeer aan de ruwbouw. Voor het dek van het tweede deel van de tunnel, dat aansluit op de westentree, is de afgelopen periode beton gestort. Daar wordt verder gewerkt aan de ruwbouw.
De vloer van de nieuwe westentree is inmiddels gestort en het hijsen en plaatsen van de gevelelementen van de fietsenstalling en westentree is begonnen. Hiermee wordt de toekomstige vorm van de fietsenstaling en de westentree steeds zichtbaarder. Het plafond van de fietsenstalling is ook al klaar. Wil je meer weten over de bouw van de fietsenstalling? Lees dan dit achtergrondverhaal.
Verhuizing kabels
De kabels die heel lang bovengronds op een kabelbrug lagen zijn inmiddels grotendeels naar hun definitieve plek gebracht. Dura Vermeer startte hier afgelopen dinsdag mee en zette daarvoor verschillende hijskranen in.