Reactie ProRail en NS op spoorlopende actievoerders
Nieuws
Bijgewerkt
Vanavond, 2 oktober hebben demonstranten verschillende sporen op Den Haag Centraal geblokkeerd. Vanwege de veiligheid moest het treinverkeer volledig worden stilgelegd en was er geen treinverkeer mogelijk van en naar Den Haag Centraal. De ME moest eindelijk het station ontruimen en de actievoerders van het spoor halen.
Update | 03-10
ProRail en NS doen aangifte tegen de spoorlopende actievoerders vanwege de gevaarlijke situatie die zij hebben gecreëerd.
Geen veilige plek
Wouter Koolmees, president-directeur van NS reageert: “Ongeacht waar je voor wilt demonstreren, als je op het spoor gaat staan breng je niet alleen jezelf maar ook onze reizigers en medewerkers in gevaar. Dit is onacceptabel. Ik ben blij dat de politie hier een einde aan heeft gemaakt.”
John Voppen, CEO bij ProRail: ''Demonstreren is een grondrecht. Maar waar je ook voor demonstreert, dat mag nooit ten koste gaan van de veiligheid. Het spoor is absoluut geen veilige plek voor een demonstratie''.
Meer nieuws
-
Station Maarssen weer toegankelijk voor iedereen
20 oktober 2025
-
Nedersaksenlijn officieel van start
6 oktober 2025
-
Aanmoedigingstrofee voor station Amsterdam Zuid
1 oktober 2025