Alles komt samen bij inloopbijeenkomst Beverwijk

Nieuws

3 september 2025

Gemiddelde leestijd: {time} minuut Gemiddelde leestijd: {time} minuten

Zo’n 65 bezoekers, ongeveer evenveel kopjes koffie en verder vooral heel veel informatie. Dat waren de ingrediënten van de inloopbijeenkomst die gisteren, 2 september, plaatsvond in het gemeentehuis van Beverwijk.

Samen

De provincie Noord-Holland, de gemeenten Beverwijk en Velsen-Noord en ProRail informeerden alle geïnteresseerden over de veranderingen die op stapel staan voor het stationsgebied van Beverwijk. ProRail past het spoor aan en bouwt een nieuw onderstation. De provincie gaat twee busbanen aanleggen en de Velsertraverse onderdoorgang.

Naast de genoemde partijen waren ook Heijmans (aannemer provincie) en Dura Vermeer (aannemer ProRail) aanwezig. Evenals Rosa Everts, die het kunstwerk maakt dat in de Velsertraverse onderdoorgang komt. Met elkaar de geïnteresseerden ontvangen, bleek een gouden greep. Zo konden alle vragen beantwoord worden en straalden we uit dat we dit samen doen.

Goede buur

Samenwerken betekent ook dat rekening houden met elkaar. Jaco Koster, bouwmanager ProRail: “Wij willen een goede buur zijn. Daar hoort bij dat we de omgeving informeren over wat ze kunnen verwachten. Ook op het gebied van hinder. De klus die we in Beverwijk klaren is een grote. Juist omdat deze hinder zal opleveren, vind ik het zo belangrijk om te vertellen waaróm we het werk uitvoeren. Deze inloopbijeenkomst was daar de uitgelezen gelegenheid voor.”

En precies dat ‘waarom’ was de rode draad door de avond. Want met het nieuwe onderstation wordt de energievoorziening op het spoor klaargemaakt voor de toekomst. Met de spooraanpassingen komt er ruimte vrij voor de busbanen en met de busbanen wordt het openbaar vervoer in de regio sterk verbeterd. En zo kwam gister alles samen.

Geïnteresseerd, maar de bijeenkomst gemist? Klik hier voor de informatie die gedeeld is. Tip: download de bouwapp en meld je aan voor het project in Beverwijk.

Bouwen in Beverwijk

Sommige sporen in Beverwijk blijken niet meer nodig en dat geldt ook voor wissels. De vrijgekomen ruimte naast het spoor wordt goed gebruikt: daar legt de provincie Noord-Holland een busbaan aan. De spooraanpassingen dragen bij aan de bereikbaarheid van de regio. Zo is station Beverwijk straks weer helemaal klaar voor de toekomst.

Lees meer: Lees meer:

Meer over:

Meer nieuws

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers en letters en geen spatie

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers