Defect spoor tussen Utrecht en 's-Hertogenbosch

Nieuws

1 september 2026

Gemiddelde leestijd: {time} minuut Gemiddelde leestijd: {time} minuten

Al sinds dinsdagochtend 1 september vroeg doen zich op verschillende plekken op het spoor storingen voor. Met name op de trajecten Amsterdam - Utrecht en 's-Hertogenbosch – Utrecht zorgen deze voor flinke vertragingen. Tussen 12.00 en 16.00 uur vanmiddag wordt het treinverkeer tussen 's-Hertogenbosch en Utrecht stilgelegd om het spoor te herstellen.

Gebroken ES-las

Vanochtend vroeg brak bij Geldermalsen een zogenaamde ES-las, een verbinding tussen twee spoorstaven, belangrijk voor de veiligheid op het spoor. Tussen 12.00 en 16.00 uur heeft de aannemer het personeel en het materieel beschikbaar om deze ES-las te repareren. Dat betekent dat in die periode geen treinen kunnen rijden. De NS zet bussen in.

Ook tussen Utrecht en Amsterdam zijn er problemen. Daar worden meldingen onderzocht van knikken in het spoor. Daar rijden minder treinen. Check voor de actuele informatie een reisplanner.

Check de reisplanner Check de reisplanner

Storingen en werkzaamheden

Storingen en werkzaamheden

Wil je op de hoogte zijn van de actuele situatie op het Nederlandse spoor en onze geplande werkzaamheden? We hebben alle informatie handig gebundeld op een kaart en in een lijst. Je ziet waar we werken en je leest wat een storing inhoudt.

Meer over:

Meer nieuws

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Geen geldige postcode, vul alleen cijfers en letters in zonder spatie.

Geen geldig huisnummer, vul alleen het cijfer in.