Eerste werkzaamheden op station Heiloo succesvol verlopen
Nieuws
Afgelopen weekend is er hard gewerkt op station Heiloo. Tijdens deze eerste buitendienststelling is de bestaande perronkap verwijderd en een gedeelte van de perrontegels vervangen. Hiermee is een belangrijke stap gezet in de verbouwing van het station.
Volgens planning
John Nieuwstad, bouwmanager bij ProRail vertelt: “De werkzaamheden verliepen volgens planning en we kunnen terugkijken op een mooi weekend. Aannemer K_Dekker werkte met zwaar materieel waaronder een grote telekraan waarmee de bestaande overkapping werd verwijderd. Ook zijn de eerste voorbereidingen getroffen voor de plaatsing van de nieuwe kapconstructie.”
Wat staat er nog te gebeuren?
De werkzaamheden lopen door tot eind september. Er volgen nog twee treinvrije periodes. In het weekend van 18 tot en met 21 juli worden de funderingspalen en een deel van de nieuwe perronkap geplaatst. In het laatste treinvrije weekend van 26 tot 28 september en in de weken erna wordt het project afgerond.
Heiloo Perronkap
Station Heiloo wordt vernieuwd. Het station, dat in zijn huidige staat sinds 1978 bestaat, krijgt een flinke opknapbeurt. Het meest opvallende onderdeel van deze renovatie is de vernieuwing van de perronkap. ProRail vervangt de oude kap door een nieuw ontwerp dat voldoet aan de eisen van nu.