Geen treinen rond Amsterdam Zuid in weekend 28 februari

Nieuws

24 februari 2026

Gemiddelde leestijd: {time} minuut Gemiddelde leestijd: {time} minuten

Van en naar station Amsterdam Zuid rijden er geen treinen op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart. Het station is wel bereikbaar per metro. Houd rekening met extra reistijd en plan je reis van tevoren via de reisplanner van NS.

Werkzaamheden

Zuidasdok (ProRail, gemeente Amsterdam en Rijkswaterstaat) werkt aan de vernieuwing van station Amsterdam Zuid. In het weekend van 28 februari passen we de seinen aan. Dat doen we om ervoor te zorgen dat treinen vanaf maandag 2 maart zo’n 100 meter westelijker (richting Parnassusweg) kunnen stoppen en vertrekken. We maken van de gelegenheid gebruik om ook werk uit te voeren aan een toekomstige fiets- en voetgangerstunnel, die de Antonio Vivaldistraat gaat verbinden met het Beatrixpark (de Vivaldipassage).

Waarom doen we dit?

Uiterlijk in 2027 opent de nieuwe reizigerspassage voor station Amsterdam Zuid, de Brittenpassage. Deze ligt zo’n 200 meter westelijker dan de bestaande passage. Daarom stoppen en vertrekken treinen straks op een andere plek dan nu. Beide treinperrons hebben we nu al tot over de Parnassusweg verlengd. 

Verbouwing Amsterdam Zuid

Station Amsterdam Zuid verwerkt nu al ruim 80.000 reizigers per dag. Met de komst van de Noord/Zuidlijn in 2018 en de groei van het treinverkeer op het traject Schiphol-Amsterdam-Almere-Lelystad worden dat er zeker drie keer zoveel: 250.000 reizigers per dag in 2030.

Lees meer over dit project Lees meer over dit project

Meer over:

Meer nieuws

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Geen geldig huisnummer, vul alleen het cijfer in.

Geen geldige postcode, vul alleen cijfers en letters in zonder spatie.