Groot werk aan Gouwespoorbrug in Alphen aan den Rijn

Nieuws

9 juli 2026

Gemiddelde leestijd: {time} minuut Gemiddelde leestijd: {time} minuten

De Spoorbrug Gouwsluis, zoals de officiële naam luidt, in Alphen aan den Rijn is vanaf 12 oktober 2026 tot medio juli 2027 buiten gebruik. In deze periode werken we aan de vernieuwing van de brug. Zowel het boven- als ondergrondse gedeelte van de brug wordt vernieuwd.

Kleine verschuivingen

Dat is nodig omdat de steunpunten op het land langzaam zakken en er kleine verschuivingen zijn bij de middenpijler. De brug is nu veilig, maar zonder ingrijpen kan deze op termijn niet meer goed open en dicht. Door de brug te vernieuwen, zorgen we dat zowel het treinverkeer als de scheepvaart ook in de toekomst veilig gebruik kunnen blijven maken van de brug.

Momenteel is er sprake van een technische storing in de bediening van de brug. Daardoor wordt de brug tijdelijk handmatig bediend in plaats van op afstand. De brug blijft beschikbaar voor trein- en scheepvaartverkeer. Reizigers en vaarweggebruikers ondervinden hiervan geen hinder.

Voorbereid werk gestart

De eerste voorbereidende werkzaamheden zijn begin juni gestart en het bouwterrein is ingericht. In de week van 29 juni zijn tijdelijke damwanden geplaatst. Met deze werkzaamheden maken we een bouwkuip in het water. Dit is nodig om een zinker aan te leggen: een bundel kabels en leidingen die onder de kanaalbodem het kanaal kruist. Zo kunnen kabels zonder verstoring van de ene naar de andere kade lopen. Dit is een belangrijke stap in de voorbereiding op de verdere werkzaamheden aan de brug.

Begin augustus gaan we verder met de voorbereidende werkzaamheden voor het plaatsen van de zinker. Deze wordt naar verwachting half augustus geplaatst. Op 12 oktober starten we met de werkzaamheden aan de brug. We vervangen de steunpunten en middenpijler. Het beweegbare deel van de brug wordt gerenoveerd en hergebruikt. Vanaf medio juli 2027 kunnen er weer treinen over de brug rijden.

Omreizen en alternatief vervoer

Vanaf oktober 2026 tot juli 2027 voeren we werkzaamheden aan de brug uit. Die ligt op het traject tussen Leiden en Utrecht. Omreizen tussen deze steden is goed mogelijk, reizigers moeten rekening houden met zo’n tien minuten extra reistijd. Tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven is geen treinverkeer mogelijk. NS zorgt voor vervangend busvervoer, zodat reizigers hun reis kunnen blijven maken.

Meer informatie vind je op de site van NS

Meer over:

Meer nieuws

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Geen geldige postcode, vul alleen cijfers en letters in zonder spatie.

Geen geldig huisnummer, vul alleen het cijfer in.