Inloopbijeenkomst ontwikkeling stationsgebied Beverwijk
Nieuws
Voor station Beverwijk en het omliggende stationsgebied staat een verbouwing op stapel. Om omwonenden, bedrijven en andere geïnteresseerden mee te nemen in de plannen, organiseren de provincie Noord-Holland, de gemeenten Beverwijk en Velsen, en ProRail op dinsdag 2 september een informatiebijeenkomst. Deze vindt plaats van 18.30 uur tot 21.00 uur in het gemeentehuis in Beverwijk.
Spoorse aanpassingen
Het gebruik van de sporen in Beverwijk is door de jaren heen veranderd. Sommige sporen blijken niet meer nodig en dat geldt ook voor wissels. Deze overbodig geworden sporen en wissels, halen we weg. Ook schuiven we de overweg naast het station zo’n 50 meter op richting de Velsertraverse en bouwen we een nieuw onderstation. In het onderstation staan de installaties die het spoor van stroom voorzien. Ook verplaatsen we de railinzetplaats. Dit is de plek aan het spoor van waar voertuigen op het spoor gezet kunnen worden.
Nieuwe busbaan Beverwijk – Velsen
De ruimte die vrijkomt omdat sporen verdwijnen, wordt goed gebruikt. Daar legt de provincie Noord-Holland een HOV-busbaan aan. Daarmee is er straks een snelle bus-verbinding tussen Beverwijk en Velsen. Ook bouwt de Provincie een fiets- en voetgangerstunnel onder de Velsertraverse. Genoeg redenen om een inloopbijeenkomst te organiseren. Alle organiserende partijen zijn aanwezig met informatie over hun werk. Wie geïnteresseerd is, kan gewoon binnenlopen.
Spooraanpassing en busbaan
Het gebruik van de sporen in Beverwijk is door de jaren heen veranderd. Sommige sporen blijken niet meer nodig en dat geldt ook voor wissels. Daarom is er een grote klus aanstaande. Eentje waarmee ProRail station Beverwijk weer helemaal klaar maakt voor de toekomst. Vrijgekomen ruimte naast het spoor wordt goed gebruikt: daar legt de provincie Noord-Holland een busbaan aan.