Marieke Schöningh vertrekt per 1 september bij ProRail

Nieuws

18 juni 2025

Gemiddelde leesduur: {time} minuut Gemiddelde leesduur: {time} minuten

COO Marieke Schöningh verlaat ProRail per 1 september 2025. Als COO gaf Marieke vorm aan het verbeteren van de prestaties op het spoor en het verder op orde brengen van onze operationele diensten.

Mooie resultaten 

“Ik hou van de maatschappelijke taak van ProRail en van de complexe spoorwereld", aldus Marieke. "Ook heb ik enorm veel waardering voor de toegewijde vakmensen met wie ik elke dag mag samenwerken. Ik ben trots op de resultaten die we samen hebben neergezet, maar constateer tegelijkertijd dat ik in de context van een private onderneming beter tot mijn recht kom dan in een organisatie in de publieke sector. Daarom heb ik besloten om per 1 september te vertrekken bij ProRail.

Verbeteringen binnen de operatie 

John Voppen, CEO bij ProRail: “We hadden graag nog langer met Marieke samen willen werken, want ze heeft een wezenlijke bijdrage geleverd aan de verbeteringen binnen de operatie. Ik ben haar dankbaar voor alles wat ze de spoorsector de afgelopen periode heeft gebracht, en wens haar van harte een mooie nieuwe fase in haar carrière toe.

Hans Alders, voorzitter van de raad van commissarissen: “Wij respecteren Marieke’s keuze om zich op iets anders te gaan richten. Dat neemt niet weg dat het een gemis is dat ze ProRail gaat verlaten. Marieke heeft zich bijna twee jaar naar tevredenheid ingezet voor ProRail met merkbaar resultaat in de prestaties. Ze laat hiermee een goede basis achter om op verder te bouwen. Daar wil ik haar namens de raad van commissarissen voor bedanken. Wij wensen Marieke een mooie nieuwe stap toe en alle goeds voor de toekomst.

Meer over:

Meer nieuws

Spoorwerkcheck

Woon of werk je binnen 300 meter van het spoor? Maak dan gebruik van onze spoorwerkcheck. Je ziet direct welke werkzaamheden in jouw buurt gepland staan.

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers en letters en geen spatie

Dit veld is verplicht en accepteert alleen cijfers