Spoorstaafbreuk Schiedam: ProRail werkt aan herstel
Nieuws
Door een spoorstaafbreuk op de Poldervaartbrug in Schiedam rijden er minder treinen tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal. De spoorstaafbreuk is een moeilijke breuk om te herstellen. De spoorstaaf is ruim 70 meter lang en ligt op een brug in een stalen goot. Hiervoor is groot materiaal en gespecialiseerd personeel nodig.
Eerst tijdelijk herstel
In de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 oktober vindt tijdelijk herstel plaats, zodat er tot het definitieve herstel in ieder geval meer treinen kunnen rijden. Het spoor wordt op de plek van de breuk verstevigd, zodat treinen daar, met een snelheidsbeperking, veilig overheen kunnen rijden.
Het definitieve herstel vindt volgende week plaats. Wanneer precies is nog niet bekend. Er is groot materiaal nodig om de breuk te herstellen. De spoorstaaf moet worden uitgesneden en eruit worden gehaald. Vervolgens wordt de goot schoongemaakt en de nieuwe spoorstaaf erin gelegd. Daarnaast is er voldoende hersteltijd nodig, omdat het rubberachtige materiaal waarmee de spoorstaaf op z'n plek wordt gehouden, moet uitharden voordat we er weer overheen kunnen rijden. Tijdens het definitieve herstel is er geen treinverkeer mogelijk.
Vervangend vervoer
We realiseren ons dat dit vervelend is voor reizigers. Tussen Den Haag Centraal en Rotterdam Centraal rijden wel metro’s van RET. Daarnaast zorgt NS voor vervangend vervoer in de vorm van bussen op dit traject. We raden aan om de reisplanner te raadplegen voor vertrek.
Raadpleeg een reisplanner Raadpleeg een reisplanner
Spoorstaafbreuk
Het spoor bestaat – onder meer – uit stalen staven: spoorstaven. Dat is waar de wielen van treinen overheen rijden. Deze spoorstaven kunnen stuk gaan en als de spoorstaaf volledig door midden breekt, dan noemen we dat een spoorstaafbreuk.
Meer nieuws
-
Vrachtwagen trekt bovenleiding bij Teuge kapot
8 oktober 2025
-
Minder treinverkeer rond Schiphol door kapotte railspoel
8 oktober 2025
-
Defecte bovenleiding bij Gouda Goverwelle
24 juni 2025