Weekend lang werk aan treinbeveiliging Rotterdam
Nieuws
Het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen. Dit systeem zorgt ervoor dat de bediening van seinen en wissels in het gebied goed verloopt. Het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei is het eerste in een reeks van vier waarin er geen treinen rijden tussen Rotterdam Centraal en de omliggende stations.
Einde levensduur
De levensduur van het treinbeveiligingssysteem verloopt na 25 jaar. Na verschillende grote en kleinere upgrades moeten we het nu vervangen. Dat is een grote klus en we voeren het in fases uit. Pas wanneer het nieuwe systeem werkt, schakelen we het oude systeem uit.
Tegelijkertijd is de voorbereiding van het nieuwe Europese treinbeveiligingssysteem ERTMS in volle gang. Het duurt nog een aantal jaar voordat we ERTMS landelijk kunnen invoeren. ProRail moet dan ook een zorgvuldige afweging maken tussen enerzijds het minimaliseren van investeringen in oude technologie en anderzijds het waarborgen van de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van onze infrastructuur, vooruitlopend op de aanleg van ERTMS.
Stap voor stap naar een nieuw systeem
ProRail plaatst ruim tienduizend schakelaars tussen de seinen en wissels langs het spoor en het systeem in de relaishuizen. Zo kunnen we -als het zover is- snel overstappen van het oude naar het nieuwe systeem.
Geen treinen van, via en naar Rotterdam
Tijdens de werkzaamheden in mei is er geen treinverkeer mogelijk van, via en naar Rotterdam Centraal. Later dit jaar en volgend jaar is er ook een aantal weekenden geen treinverkeer mogelijk: dit jaar op 8 en 9 november en in 2026 op 13 en 14 juni en op 7 en 8 november. Op de website van NS lees je meer over je reis.
Meer nieuws
-
Feestje: ERTMS gaat van start
11 december 2024
-
Strukton-BAM realiseert ERTMS tussen Kijfhoek en Belgische grens
27 november 2024
-
Treinbeveiligingssysteem ERTMS naar datacenters: “Echt een grote stap”
7 november 2024