Vertragingen op het spoor : Vertragingen door techniek
“Door een wisselstoring…” of “door een seinstoring”, dit hoor je nog weleens als je trein vertraging heeft. Helaas is dit soort techniekstoringen de laatste jaren gestegen. Ook falende treindetectie, verzakt spoor of een spoorstaafbreuk vallen in deze categorie.
Betere afspraken, meer data
Er is een aantal oorzaken voor het feit dat onze spoorinfrastructuur soms niet op orde is. De contracten die ProRail met aannemers heeft om klein onderhoud te verzorgen, passen steeds minder goed bij de uitdaging die er ligt. En die kunnen we niet van vandaag op morgen aanpassen. Daarnaast zijn er steeds minder monteurs terwijl het werk toeneemt en hebben we dus minder snel iemand ter plaatse.
We maken betere afspraken met aannemers om de aanrij- en hersteltijden te versnellen. ProRail werkt daarnaast versneld aan digitalisering: we gebruiken data over de conditie van het spoor voor gerichter onderhoud. Ook ontwikkelen we een nieuwe onderhoudsstrategie en passen de contractvorm voor onderhoud aan.